Szkoda miejsca na spoczniki
Inwentaryzacje budowlane i "zmiany nieistotne", wprowadzone przez inwestorów w toku użytkowania budynków, są niezastąpionym źródłem inspiracji dla ciasno myślących architektów. Nic tylko Warunki Techniczne im w głowach. A prawda jest taka, że da się żyć w domu z klatką schodową bez spocznika, co zostało udowodnione wielokrotnie przez właściciela tego domu! Dla niektórych, zapatrzonych w paragrafy architektów, zapewne szokiem będzie również to, że są ludzie, którzy mieszkają w pomieszczeniach o wysokości mniejszej niż 2,50 metra, a nawet takich, w których stosunek powierzchni okien w świetle ościeżnic do powierzchnie podłogi jest większy niż 1 do 8!!! Słyszano również o człowieku, który zastosował w swoim mieszkaniu drzwi o szerokości w świetle mniejszej niż 80cm.
Nic dziwnego, że patologia się szerzy, a patolodzy siusiają i nocują na klatkach schodowych*
O sfotografowanym obiekcie wiemy tyle, że mieści się w Polsce, a motywacją do zabudowania spocznika była chęć powiększenia jednego z pokojów :-) Zdjęcie otrzymaliśmy od jednej z fanek NaChja, której jeszcze raz bardzo dziękujemy! Na uwagę oczywiście zasługuje również niemal organiczny detal słupka balustrady, prawdopodobnie wykonany fragmentu konstrukcji huśtawki z przykościelnego placyku zabaw.
*jeśli, w przeciwieństwie redakcji NaChja, nie spędzacie całego życia w internetach, dla Was wyjaśnienie zagadnienia patologów:
Categories :
sisiają! patolodzy sisiają.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=324196104276557&set=pb.100000585105033.-2207520000.1400525097.&type=3&theater tak mi się skojarzyło :)
Obawiam się, że nie architekt jest odpowiedzialny za taki spocznik - a zwyczajnie inwestor, który sam wie najlepiej czego chce i co potrzebuje
milleno - dzięki, też bardzo ładne i w klimacie :-)